Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach zwyciężyła wśród kobiet w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w judo, które zakończyły się w Białymstoku. Organizatorem imprezy była Politechnika Białostocka.

Ekipa AWF Katowice wyprzedziła Uniwersytet Śląski w Katowicach i Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. W klasyfikacji uniwersytetów najlepszy okazał się zespół Uniwersytetu Śląskiego przed Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Łódzkim.

Panie w AMP w judo rywalizowały w siedmiu kategoriach. Najlepsze okazały się: w kat. 48 kg Anna Olejnik (UAM Poznań), w kat. 52 kg Katarzyna Wiszniewska (PWSZ Piła), w kat. 57 kg Karolina Pieńkowska (Uczelnia Łazarskiego Warszawa), w kat. 63 kg Arleta Podolak (WSEwS Warszawa), w kat. 70 kg Sandra Lickun (UW Warszawa), w kat. 78 kg Daria Pogorzelec (PG Gdańsk), a w kat. +78 kg Paula Kułaga (PWSZ Piła).

Przypomnijmy, że w sobotę w Białymstoku rywalizowali panowie. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się ekipa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, która wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach i Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W klasyfikacji uczelni technicznych zwyciężyli studenci Politechniki Opolskiej przed Politechniką Łódzką i Politechniką Gdańską, a z kolei wśród uniwersytetów najlepsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a za nimi uplasowali się zawodnicy z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Łódzkiego.

Najwięcej medali w Białymstoku zdobyli studenci AWF Katowice - 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe. Z dwoma złotymi i dwoma brązowymi wyjeżdżają judocy z Uczelni Łazarskiego w Warszawie, a dwa złote i jeden brązowy zdobyła ekipa PWSZ Piła.
Akademickie Mistrzostwa Polski w judo współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komunikat

Wideo

Popup

btrrttbhrrbrtb